img
img

Güvenli Satış Nedir?

Güvenli Alışverişin İpuçları

pazarsahibi.com olarak birçok güvenlik uygulaması kullanıyor ve kullandığımız uygulamalara her geçen gün yenisini ekliyoruz. Aşağıda, yapacağınız alışverişlerinizde sizleri korumak ve yardımcı olmak üzere ek olarak hazırladığımız önemli ipuçlarını bulabilirsiniz. Lütfen okuduktan sonra alışverişlerinize devam edin.

Bizimle İletişime Geçin

Şüphelendiğiniz ilanları ve kullanıcıları pazarsahibi.com yetkililerine iletin.

Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın. (T.C. kimlik numarası, kredi kartı verileri, pazarsahibi.com kullanıcı şifreniz vb.)

Satıcıyım

  • Satmak üzere ilan verdiğiniz gayrimenkulünüzü almak isteyen şahıslarla irtibat kurduğunuzda, alıcı şahsın; gayrimenkulü verdiğiniz fiyata almak istediğini belirtmesi sonrası her hangi bir sebep göstererek (hastayım, cenazem var, işlerim yoğun vb.) isme satış vekaletnamesi çıkartma talebini ve benzeri beyanlarını dikkate almayın ve paranızı peşin almadan kesinlikle vekaletname çıkartmayın.

  Değerli üyemiz,

  www.pazarsahibi.com internet sitesinin amacı, herkesin ilan verebileceği ve ilan arayabileceği bir internet sitesi sunmaktır.

  Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için hazırladığımız “araç satarken dikkat etmeniz gereken hususlar” metnini okuyarak sitemizi kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

  • Tanımadığınız kişilere Kesinlikle satış vekaleti vermeyiniz.
  • Satış veya vekalet işlemini sattığınız aracın bedelini teslim aldıktan sonra gerçekleştiriniz.
  • Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.
  • Herhangi bir ödeme olmadan gerçekleştirdiğiniz satış işlemi sonucunda uğrayabileceğiniz zararda; www.pazarsahibi.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

  ‘’Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır.’’

  • Herhangi bir vekaletname verme ve mal/ürün teslim etmeniz sonrası paranızı alamamanız halinde pazarsahibi.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.


Yorumlar

Yorum Yap

Kullanıcı

265

Ziyaretçi

2455

Beğeni

1254

Paylaşım

4222


Geri

Anasayfa

Üye Giriş

Üye Ol

İlan Ekle